{{ forms.confirm.resoult.msg }}
Zaloguj się / Dołącz do nas

Ostatnie spotkania na każdym szczeblu ligi PALH!

Piątek, 26 Kwiecień 2024

Koniec pierwszej ligi PALH oraz półfinały play-off drugiej ligi! Zobaczmy jak poszło zawodnikom!

Sokół Śląsk vs TMHL Chemik Kędzierzyn Koźle 8:11 (2:3, 3:5, 3:3)

Pierwszy mecz odbył się na lodowisku Jantor 2 w Katowicach. 15.03 o 21:45 zmierzyły się ze sobą drużyny Sokół Śląsk oraz TMHL Chemik Kędzierzyn Koźle.

Mecz rozpoczął się od niesamowitej akcji dwóch zawodników Chemika. Już w 22 sekundzie czołowy napastnik, Marek Stochaj (A1: Piotr Kowalski) trafił do bramki przeciwnika. Niestety już 30 sekund później Adam Bersiński otrzymał karę mniejszą za przeszkadzanie i umożliwił tym samym zawodnikom Sokoła na wyrównanie. Minutę po pierwszej bramce Goście zdołali odpowiedzieć, gola zdobył Jacek Jankowski (A1: Łukasz Kamuda, A2: Grzegorz Figas). Do końca tercji Chemik zdbył jeszcze dwie bramki a Sokół tylko jedną.

Druga tercja wyglądała podobnie, gracze z Kędzierzyna Koźla mieli zdecydowaną przewagę nad Sokołami, kończąc tercję z dwiema bramkami więcej niż Gospodarze. Trzecia tercja przebiegła w bardzo napiętej atmosferze, kary sypały się jak z rękawa, zostało nałożone aż 21 kar mniejszych, co daje aż 42 minuty spędzone na ławce kar przez zawodników z obu dużyn.

Relacja LIVE z meczu i protokół: [LINK]

Hokej 4all vs Wataha Oświęcim 2:8 (1:2, 1:2, 0:4)

Drugi mecz tego weekendu odbył się ponownie na lodowisku Jantor 2 w Katowicach o godzinie 16:15 17.03.2024. Naprzeciw siebie stanęły drużyny Hokej 4All oraz Wataha Oświęcim.

Mecz rozpoczął Paweł Małecki (A1:Artur Piotrowski) jednym z najszybszych goli jakie widzieliśmy w tym sezonie - od rozpoczęcia gry do strzału minęło zaledwie 17 sekund. Na szczęście na odpowiedź nie trzeba było długo czekać. Franciszek Winkler zdobył swoją pierwszą bramkę w lidze i tym samym nadał całemu spotkaniu tempa. W pierwszej tercji Goście z Oświęcimia zdobyli jeszcze jednego gola, kończąc tercję z wynikiem 1:2.

Druga tercja, mimo walki Gospodarzy, wyglądała podobnie - wynik 1:2. Bramki nie oddają zaciętości spotkania, ale kary już tak: 4 kary mniejsze oraz jedna kara meczu. Dopiero trzecia tercja pokazała znaczącą przewagę Gości, 4 gole wpadły na konto drużyny Wataha Oświęcim a spotkanie zakończyło się wynikiem 2:8.

Power Silesia 2 vs Humbaki Kraków 2 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)

Trzecie spotkanie tego weekendu odbyło się ponownie na lodowisku Jantor 2 w Katowicach, 17.03.2024 o 21:30. Naprzeciw siebie stanęły drużyny Power Silesia 2 oraz Humbaki Kraków 2.

Pierwsza tercja to była niezwykle zacięta i bardzo czysta gra, sędziowie wysłali tylko jednego zawodnika do boksu kar za nadmierną ostrość w grze.

Dopiero w drugiej tercji zaczęła się akcja. Na mniej niż 3 minuty przed końcem Alex Aleksander Adamczyk (A1: Ryszard Stankiewicz, A2: Radosław Bobak) strzelił pierwszego i jedynego gola tej tercji, pokonując świeżo zmienionego bramkarza Powersów.

Trzecia tercja był też niezwykle emocjonująca: gra cały czas na styku, żadna drużyna nie chciała odpuścić i dopuścić przeciwnika do swojej bramki. Aż 9 minut trzeba było czekać na pierwszą bramkę dla Humbaków w trzeciej tercji. Zmotywowało to Gospodarzy na tyle, że Piotr Szumilas zdobył swoją pierwszą bramkę w lidze po samotnej akcji. Niestety jego wysiłki nie wystarczyły, żeby dogonić Gości i to HC Humbaki Kraków 2 wyszli zwycięsko z tego starcia.

Power Silesia vs Wojownicy Oświęcim 5:4 (3:0, 0:2, 1:2)

Ostatni mecz tego weekendu odbył się w Katowicach na lodowisku Jantor 1 dnia 17.03 o 19:30. Mecz pomiędzy Power Silesia a Wojownikami Oświęcim był meczem bezpośredniej walki o zwycięstwo w zasadniczym sezonie pierwszej Ligi PALH. Gospodarze musieli wygrać w zasadniczym czasie gry, żeby uzyskać przewagę punktową na Oświęcimianami. W przypadku dogrywki lub przegranej bilans bramek i liczba punktów w tabeli wskazywałyby na korzyść Gości.

Pierwszą tercję Gospodarze rozpoczęli z wysokiego „C”, po zaledwie 2 minutach prowadzili 2:0. Pierwszą bramkę strzelił Rafał Pelic (A1: Adrian Olek), niespełna minutę później Michał Głowacki (A1: Adam Grajoszek) dołożył drugie trafienie. Na koniec pierwszej tercji wynik wskazywał na pewne zwycięstwo Gospodarzy.

Druga tercja przyniosła duże zaskoczenie, Goście zaczęli punktować i odrabiać straty. Pierwszym, który pokonał bramkarza Powersów był Mateusz Zalewski (A1: Przemysław Bogudziński). Drugi i ostatni gol tej tercji wpadł do bramki Gospodarzy na sekundę przed końcem po trókowej akcji Przemysława Janika (A1: Bartłomiej Szpakowski, A2: Krzysztof Drabczyk).

Trzecia tercja zaczęła się od bardzo szybkiej bramki dla graczy Power Silesii. Goście odpowiedzieli jeszcze szybciej, zaledwie 21 sekund zajęło im pokonanie bramkarza i powrót do jednej bramki straty. Napięcie i walka trwały do samego końca. Wojownicy dopiero na 31 sekund przed zakończeniem doprowadzili do wyrównania i tym samym zabezpieczyli sobie pierwsze miejsce w tabeli pierwszej ligi PALH.

Dogrywka, tak samo jak trzecia tercja, przebiegała w bardzo napiętej atmosferze, walka trwała dosłownie do ostatniego momentu. Na 4 sekundy przed końcem regulaminowego czasu dogrywki Michał Głowacki po samodzielnej akcji pokonał bramkarza Gości i doprowadził drużynę Power Silesia do zwycięstwa.

Pomimo wygranej Power Silesia zajęła drugie miejsce w lidze, bilans bramek przeważył na korzyść Wojowników Oświęcim.